HAKKIMIZDA

 
Üç kuşaktır

DEĞİŞMEYEN LEZZETİN HİKAYESİ


Balkansavaşlarından dolayı kurucumuz merhum (Hacı) Şakir Göçmen, Arnavutluktan Osmanlı devletine göç etmek zorunda kalmıştır.


Henüz 17 yaşında Göç eden Merhum Hacı Şakir Göçmen tüm zorluklararağmen 16 yıl sonra 1928'de bugünkü merkez şube olan İstanbulun Sarıyer ilçesinde ki Tarihi Sarıyer Muhallebicisini kurmuştur. İlk zamanlar çok ufak bir dükkanda hizmet veren markamız daha sonralarında müşterilerin beğeni ve takdirini kazanarak yıllar içinde büyümüş ve çok fazla insana hizmet veren bir kuruluş olmuştur.

Lezzetin ve doğallığın uzun yıllar devam etmesini isteyen Merhum Hacı Şakir Göçmen Sarıyer Zekeriyaköy'de tatlılarında kullanacağı sütün daha lezzetli olması için kendisine çiftlik kurmuştur. Burada yetiştirdiği hayvanalardan süt ve tavuk göğsü üreterek lezzetinin bugünlere gelmesini sağlayan o eşsiz doğal ürünleri üretmiştir.

ÜÇ KUŞAKTIR LEZZETİN SIRRINI SİZ DEĞERLİ MÜŞTERİLEMİZE AKTARDIĞIMIZ İÇİN MUTLULUK DUYUYORUZ.

 

BİLGİ VE BİRİKİM

Kalite ve doğru hizmetten ödün vermeyen Merhum Hacı Şakir Göçmen bilgi ve birikimini oğulları Kemal ve Merhum Resai Göçmen'e aktarmıştır. 1988 yılında vefat eden kurucumuz Merhum Hacı Şakir Göçmen'in görevini devir alan 2. kuşak temsilcileri.

Uzun yıllar aynı inanç ve istekle lezzetin sırrını korumak için yoğun bir şekilde çalışmıştır. 2010 senesinde vefat eden Merhum Resai Göçmen'in ardından görevi ailenin 3. kuşak temsilcileri devir almıştır. Bugün 3 farklı şubede hizmet veren kuruluşumuz dünyanın heryerinden müşterilerini ağırlamaktan mutluluk duymaktadır.ORGANİK LEZZETLER

Çifliğimizin doğallığını 90 yıldır ürünlerimize aktarıyor ve lezzetimizden asla ödün vermiyoruz..

Zekeriyaköy'de bulunan çiftliğimizde mısır ve buğdayla beslenen tavukların göğsünden, çeşit çeşit doğal otla beslenen ineklerden sağılan sütten ve suda bekletilen organik pirinci değirmende çekerek elde ettiğimiz sübye ile eşsiz tatlılar yapıyoruz. 1928'den beri büyük bir titizlikle ve aynı formülle sizlerin beğenisine sunuyoruz.